(Рус) У Зеленського відреагували на напад на журналістів “Схем” в “Укрексімбанку”

ДУМКА 6, Жовтень 2021, 09:35 71
(Рус) У Зеленського відреагували на напад на журналістів “Схем” в “Укрексімбанку”

Офіційна позиція офісу Президента щодо ситуації в “Укрексімбанку” безумовно чітка, конкретна і повністю співвідноситься з суспільним засудженням дій керівництва Державного банку.

Про це заявив радник керівника Офісу глави держави Михайло Подоляк.

“Ситуація навколо” Укрексімбанку ” може сприйматися тільки негативно. Безумовно, модель поведінки, яку суспільство побачило від представників банку, є неприпустимою. Свобода слова належить до фундаментальних цінностей в Україні. Тому обов’язок посадових осіб будь – якого рівня-коректно спілкуватися з журналістами і поважати їх право ставити будь-які питання, що мають суспільну значимість. Не має значення, про якого рівня структурі йде мова і працює ця структура в державному або в приватному секторі. Правила поваги до журналістської роботи та формати надання доступу до суспільно важливої інформації давно напрацьовані, і не може бути причини, щоб їх не дотримуватися”, – сказав він.

Станом на даний момент Національна поліція і наглядова рада “Укрексімбанку” зробили відповідні заяви. Нацполіція в межах розпочатого кримінального провадження аналізує всі обставини того, що сталося. Наглядова рада заявила про проведення перевірки в рамках правил, затверджених для державного банку. Також на рівні Наглядової ради та відповідно до процедур у банку може відбуватися і модерування подальшого розвитку даної ситуації для фінустанови.

“Щонайменше видається логічним рішення про відсторонення від займаної посади голови правління банку, щоб не було жодної, навіть гіпотетичної перешкоди для розслідування і перевірки. Як максимум для нівелювання збитку банку і державі потрібні, можливо, і більш жорсткі кадрові рішення у фінансовій установі. Інституційні механізми для виходу з такої ситуації передбачені, і вони повинні спрацювати”, – випливає з повідомлення.

Зазначимо, що радник Голови ВП Подоляк раніше працював піарником екс-народного депутата і кримінального авторитета Юрія Іванющенка, також відомого як Юра Єнакіївський.