Шість національних телеканалів продовжують показувати російські фільми без українського дубляжу

ДУМКА 20, Липень 2021, 22:08 2220
Шість національних телеканалів продовжують показувати російські фільми без українського дубляжу

Серед головних порушників-телеканали “Інтер”, “Україна”, ICTV, “Мега”, НТН і К1.

В Україні виявлено порушення мовного закону шістьма українськими телеканалами. Про це повідомив Мовний обмудсмен Тарас Кремінь, передає прес-служба омбудсмена.

Зокрема, Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови 16-17 липня 2021 року провів моніторинг діяльності 28 телерадіоорганізацій, що здійснюють загальнонаціональне ефірне телевізійне мовлення на предмет порушення мовного закону.

За результатами моніторингу були виявлені порушення закону Про державну мову телеканалами “Інтер”, “Україна”, “ICTV”, “Мега”, “НТН”, “К1”, про що складені відповідні акти.

Зокрема, на телеканалі “Інтер” зафіксовано шість порушень (д/с “Слідство вели”; т/с “Речдок”. Особливий випадок”; м/ф “Лисиця і заєць”; х/ф “гостя з майбутнього”; х/ф “Шерлок Холмс і доктор Ватсон”; т/с “Таїсія”); на телеканалі “Україна” – п’ять порушень (х/ф “неправдивий лист”; т/с “Німа”; х/ф “Незабутая”; т/с “втікачі”; т/с “будинок надії”); на телеканалі “Мега” – два порушення (т/с “Містична Україна”; т/з “Секретні території”); на телеканалі “ICTV” – два порушення (т/с “таємні двері”; Т/С “на трьох”); на телеканалах “К1” і “НТН” – по одному порушенню.

У подальшому до порушників будуть застосовані штрафні санкції.