Стало відомо, скільки заробляють мери обласних центрів України

ДУМКА 10, Червень 2021, 06:25 155
Стало відомо, скільки заробляють мери обласних центрів України

Проаналізувавши дані, представники організації з’ясували, що зарплата міських голів мало пов’язана з чисельністю населення міста.

Дані надала ГО “Чесно”.

Наприклад, у Львові та Запоріжжі проживає майже однакова кількість людей. При цьому доходи мера Львова, Андрія Садового становлять 33,5 тисячі гривень на місяць, у той час як мер Запоріжжя Володимир Буряк отримує найбільшу зарплату серед його колег – 114 тисяч гривень. А глава міста-мільйонника Одеси-Геннадій Труханов задовольняється 23 тисячами на місяць.

Мер найменшого обласного центру України Ужгорода (проживає 115 500 осіб) Богдан Андрєєв отримує 55,2 тисячі.

Не залежить зарплата мера і від бюджету міста. Це видно на прикладі голів Чернігова та Івано-Франківська. При схожих показниках, різниця в зарплаті досягає 24 тисяч гривень.

Рішення про умови оплати праці мера визначають депутати. Вони отримують посадовий оклад, затверджений постановою Кабміну ще в 2006 році, а також різні доплати і премії. Серед них-за ранг посадової особи, за вислугу років, за високі досягнення в праці, за науковий ступінь, вчене звання і т. д.

Варто відзначити, що зарплати в українських мерів досить скромні. Чого не скажеш про їх помічників і радника, яким платники податків виплачують сотні тисяч гривень на місяць.