У Великій Британії зарплати встановили рекорд

ДУМКА 18, Серпень 2021, 07:48 764
У Великій Британії зарплати встановили рекорд

У другому кварталі середня зарплата у Великобританії зросла в порівнянні з тим же періодом 2020 року на рекордні 8,8%. Такі дані сьогодні, 17 серпня, представило британське управління національної статистики (ONS).

З поправкою на інфляцію зростання середньої заробітної плати склало 6,6%. Середня тижнева зарплата у Великобританії в червні досягла £576 (близько $795).

За словами заступника глави ONS Джонатана Етоу, хоча зростання заробітної плати за квартал виявився рекордним, до цих даних потрібно ставитися з обережністю, так як частково зростання пов’язане зі зниженням виплат в минулому році.

“У деяких… зарплати просто повернулися на рівень, на якому вони були до пандемії»,— зазначає пан Етоу.

Одночасно ONS опублікувало дані про рекордну кількість вакансій в країні: за попередніми підрахунками, в липні число незайнятих робочих місць перевищило 1 млн. за другий квартал число вакансій зросло на 43,8% в порівнянні з першим кварталом, склавши 953 тис.

Таке зростання відображає пожвавлення економіки після розширення вакцинації та скасування багатьох обмежень. Рівень безробіття за квартал знизився на 0,2 процентного пункту, до 4,7%, залишаючись притому вище допандемійного рівня 3,9%.