У Будапешті хочуть, щоб угорську мову в Україні використовували в держуправлінні

ДУМКА 22, Червень 2021, 06:42 93
У Будапешті хочуть, щоб угорську мову в Україні використовували в держуправлінні

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вважає за необхідне надати представникам угорської меншини право використовувати свою мову у всіх сферах, включаючи Державне управління.

Про це він заявив під час дебатів у ПАРЄ.

Угорський міністр, який в найближчі півроку виконуватиме функцію голови Ради Європи, у вступному слові підкреслив, що для Угорщини питання прав меншин залишається ключовим, і підкреслив, що в державах-членах РЄ “повинні бути надані гарантії для використання мови меншин в освіті, культурі та державному управлінні”.

У цій частині виступу він не став згадувати жодну державу.

Однак згодом, відповідаючи на запитання із залу від свого однопартійця, угорського депутата Барни Зігмонда, Сійярто уточнив, що його претензії відносяться до Положення угорців в Україні, і висловив упевненість, що мова йде про “відновлення такого права” для угорців.

“Звичайно, ми були розчаровані, коли побачили, що після підтримки нами європейських прагнень України парламент прийняв рішення проти прав меншин у сферах освіти, медіа та державного управління… Зараз ми просимо Україну повернутися до ситуації, яка була. Ми не просимо про додаткові права, ми просимо повернути те, що вже було, те, що угорська меншина вже мала”, – заявив угорський міністр.

Він не став уточнювати, що має на увазі під питанням “державного управління мовами меншин”; очевидно, мова йде про так званий “закон Ківалова-Колесніченка”.

Петер Сійярто підкреслив, що Україна може відновити дію законодавства різними шляхами.

“Не наше питання говорити, що конкретно має бути зроблено, але ми просимо проконсультуватися з представниками меншин і діяти так, як вони просять. Меншини повинні підтвердити, що отримали назад те, що у них колись було”,-пояснив свою позицію угорський міністр.