У МОЗ розповіли, коли в Україні почнеться вакцинація від коронавірусу

ДУМКА 15, Січень 2021, 03:38 108
У МОЗ розповіли, коли в Україні почнеться вакцинація від коронавірусу

Вакцинація українців від коронавірусу розпочнеться з лютого 2021 року.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Ми відразу говорили, що почнемо в лютому або березні 2021 року. Це було відразу сказано виходячи з наших переговорів. Я точно знаю, що ми почнемо вакцинуватися з лютого цього року. Це те, що ми точно маємо. Якщо ми орієнтуємося на те, що у нас вже підписано з компанією Sinovac, це 700 тис.доз, вони нам повинні поставити протягом 30 календарних днів з дня реєстрації. Ми очікуємо, що вони закінчать реєстрацію в січні, і ми почнемо вакцинацію”, — сказав Степанов.

Вакцини зараз використовуються в екстреному режимі, пояснив міністр.

“Японія, наприклад, не починала вакцинацію і не буде починати принаймні до початку березня. Вони чекають, дивляться, що відбувається в світі з вакциною. Ми повинні знати, що жодна вакцина не закінчила третю стадію випробувань, найближчий термін закінчення однієї з вакцин – це кінець 2021 року, зараз йде екстрене використання вакцин”, — сказав чиновник.

Степанов також прокоментував звинувачення в тому, що він нібито провалив завдання президента із закупівлі вакцини.

“Переговори-складний процес. В результаті цих переговорів ми досягли результату, що в лютому почнемо її отримувати. Ми спочатку розраховували, що будемо отримувати в лютому. Ми зробили серйозні кроки з країнами, де виробляються вакцини. Всі ті ж документи (паспорт вакцинації-ред.), які будуть отримувати в країнах ЄС, будуть отримувати і українці”, — сказав глава МОЗ.