У ПЦУ різко розкритикували інтерв’ю проросійського олігарха Новинського

ДУМКА 11, Липень 2021, 02:35 6384
У ПЦУ різко розкритикували інтерв’ю проросійського олігарха Новинського

На свій сторінці у Фейсбуці архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій (Зоря) прокоментував інтерв’ю проросійського нардепа Вадима Новинського. Останній назвав ПЦУ політичною «політичною організацію з релігійною назвою».

Про це повідомляють на сайті Духовний фронт України.

«Ну це приблизно як від кума Путіна почути настанови про те, що є справжнім українським патріотизмом. Або від конгломерату “112-Zik-NewsOne” — роздуми на тему чесної журналістики», — заявив архієрей.

«Російський політик з українським паспортом, фігурант справи про втручання діячів режиму Януковича у церковне життя з метою позбутися нині покійного митрополита Володимира (Сабодана), відданий адепт і пропагандист “русского міра”, прикритий дияконським стихарем депутат і мільярдер, “злюка православна” — хіба йому вішати ярлики на Церкву, яка має понад 1000-літню історію, з яких понад 100 років боролася за свою автокефалію?», — зазначив архієпископ Євстратій.

«Московський патріархат в Україні — аномалія, що виникла в порушення канонів і виключно через політичний примус царської влади у 1686 р. Це підтверджено також і рішенням Вселенського Патріарха. Натомість Православна Церква України — справжня українська помісна Церква, коріння якої — від проповіді апостола Андрія Первозванного, від Оскольдового і Володимирового Хрещення Руси-України. Навіть цих фактів достатньо, щоби зрозуміти, де Помісна Церква, а де — “організація з релігійною назвою”», — підкреслив Євстратій.

Архієпископ ПЦУ прокоментував заяву Новинського про те, що «Патріарх Кіріл молиться за мир в Україні»

«Тільки от за який мир? За “русскій мір”? Як може бути щирою молитва за мир, якщо досі і сам Кіріл, і підлеглі йому в Україні, в тому числі оцей диякон — не визнають факту російської агресії? Хіба може справжня молитва будуватися на московській брехні про “громадянську війну” та “внутрішній конфлікт”?», — зауважив єрарх ПЦУ.

«Зрештою, думки з інтерв‘ю насправді більше говорять про “внутрішню кухню” МП в Україні. Переносячи певні твердження на ПЦУ, ця людина розкриває свій власний світогляд, в якому Церква — інструмент політики, неправда про своїх і про чужих — добра річ, якщо “для користі справи”, а канони — як дишло, розвертаються за потребою в любому напрямку. Хоча, за великим рахунком, чого дивуватися: який патріарх — “молитовник за мир”, такий у нього і депутат-диякон — “борець проти політики в Церкві”», — підсумував архієпископ Євстратій.