У Запорізькій лікарні вимагали гроші за «безкоштовні» операції для інвалідів (відео)

Галинка Антонюк 1, Квітень 2021, 18:15 42

Служба безпеки України викрила посадовців Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Запорізької міськради, причетних до одержання хабарів. Вартість медичних «послуг» учасників корупційної схеми становила до пів мільйона гривень.

В установі вимагали гроші від людей з інвалідністю 1 та 2 груп за проведення нейрохірургічних операцій, – повідомили у СБУ.

Учасники корупційної схеми продавали послуги, які мали б бути безкоштовними.

За попередніми даними слідства, протиправну діяльність організували декілька посадовців медустанови. Зловмисники вимагали гроші з громадян за надання послуг, які підпадають під безоплатну медичну допомогу. Для передачі неправомірної вигоди організатори схеми залучили посередника,
– йдеться в повідомленні СБУ.

Розмір хабарів залежав від “пакету послуг”, зокрема: за проведення операцій, розміщення в окремій палаті та безперешкодне оформлення документів встановленого зразка.

Для того, аби якось легалізувати свою діяльність, посадовці отримували від пацієнтів підписані заяви про нібито добровільні “внески” на розвиток медичної установи.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру та обрання міри запобіжного заходу,
– повідомили в СБУ.

Нагадаємо, В. о. начальника Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби призначений Сергій Лебедко, затриманий на місці злочину при отриманні хабара в 66 мільйонів гривень і звільнений в 2017-му році.