У Запорізькій лікарні вимагали гроші за «безкоштовні» операції для інвалідів (відео)

consaidin 1, Квітень 2021, 18:15 134
У Запорізькій лікарні вимагали гроші за «безкоштовні» операції для інвалідів (відео)

Служба безпеки України викрила посадовців Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Запорізької міськради, причетних до одержання хабарів. Вартість медичних «послуг» учасників корупційної схеми становила до пів мільйона гривень.

В установі вимагали гроші від людей з інвалідністю 1 та 2 груп за проведення нейрохірургічних операцій, – повідомили у СБУ.

Учасники корупційної схеми продавали послуги, які мали б бути безкоштовними.

За попередніми даними слідства, протиправну діяльність організували декілька посадовців медустанови. Зловмисники вимагали гроші з громадян за надання послуг, які підпадають під безоплатну медичну допомогу. Для передачі неправомірної вигоди організатори схеми залучили посередника,
– йдеться в повідомленні СБУ.

Розмір хабарів залежав від “пакету послуг”, зокрема: за проведення операцій, розміщення в окремій палаті та безперешкодне оформлення документів встановленого зразка.

Для того, аби якось легалізувати свою діяльність, посадовці отримували від пацієнтів підписані заяви про нібито добровільні “внески” на розвиток медичної установи.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру та обрання міри запобіжного заходу,
– повідомили в СБУ.

Нагадаємо, В. о. начальника Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби призначений Сергій Лебедко, затриманий на місці злочину при отриманні хабара в 66 мільйонів гривень і звільнений в 2017-му році.