Українець на рік генерує близько півтонни сміття

ДУМКА 1, Червень 2021, 09:45 687
Українець на рік генерує близько півтонни сміття

Українець генерує до 500 кг сміття на рік: опублікована показова статистика.

Романа Слісар при цьому переробляють лише 3-5% від загальної кількості побутових відходів.

Щороку кожен громадянин України генерує в середньому від 300 до 500 кілограмів сміття.

Про це розповів активіст і координатор в Solid Waste Consult “Ukraine – Bavaria” Андрій Сокіл-Черниловський.

За його словами, загальна кількість твердих побутових відходів в Україні становить понад 11 млн тонн на рік. При цьому на переробку йде лише 3-5%, тоді як 95-97% сміття захораняют.

“В Україні офіційно налічується 5455 звалищ. Кількість несанкціонованих звалищ у 5 разів більша – понад 30 000”, – зазначив експерт.

Він підкреслив, що з січня 2018 року в закон “Про відходи” були внесені зміни, які суворо зобов’язують сортувати сміття і забороняють поховання на полігонах неперероблених твердих відходів. Однак ці зміни не стали каталізатором реформи, а чинне законодавство досі не працює. Тому постало питання прийняття нового законопроекту” Про управління відходами”, а також інших супутніх законопроектів.

“2207-1-д відкриває сьогодні двері для інвесторів, дозволяє розробити регіональний план поводження з відходами. Фактично законопроект вирішує багато проблем, які роками не давали можливість налагодити діалог з інвесторами. Досвід зарубіжних країн показує, що сміттєпереробна галузь – це десятки підприємств, тисячі робочих місць, податки до державного бюджету. Якби в Україні було більше таких виробництв – це вирішувало б проблему не тільки переповнених полігонів, а й багато економічних питань”, – йдеться в повідомленні.