Українці частіше почали укладати шлюбні договори

consaidin 20, Квітень 2021, 20:17 84
Українці частіше почали укладати шлюбні договори

У 2020 році в Українi було укладено 7 458 шлюбних контрактів, що на 7% бiльше, нiж у 2019-му.

Як зазначають експерти, відсоток пар, що мають такі договори, поступово зростає. Якщо у 2018 роцi співвідношення кількості зареєстрованих шлюбів до кількості контрактів становило 2,68%, то у 2020 роцi цей показник збiльшився до 4,44%.

Інакше кажучи, три роки тому шлюбний договiр підписувала лише одна з сорока новостворених пар, а тепер – майже кожна двадцята.

Рiст чисельностi шлюбних договорів особливо помітний на тлi пандемії та пов’язаним з нею падiнням кiлькостi шлюбiв. Якщо порівняти, то у 2019 роцi в Україні було зареєстровано 237,9 тис. шлюбiв, а у 2020 році – 167,9 тис. (тобто на 29% менше).

За словами адвоката Алли Мельніченко, є три топ-причини зростаючої популярності шлюбних договорів.

До першої можна віднести поділ майна у суді, що може затягнутись на роки. А тому сьогоднi молодь підходить до питання шлюбу більш практично, бо цінує свій чаc.

Також більшість спорів подружжя в основному зводиться до того, яке майно буде передане спільній дитині і чи буде передане, а д

оговiр дозволяє врегулювати це питання заздалегідь.

Крім того, нерідко в одного з подружжя є борги, які після розлучення доводиться оплачувати за рахунок спільного майна. А в договорі можна прописати, що кожен самостійно відповідає за своїми зобов’язаннями.

За словами експертки, збільшення кількості шлюбних договорів є цілком передбачуваною тенденцією, хоча стереотипи все ще заважають українцям.

«Підписання шлюбного договору аж ніяк не свідчить про недовіру, – коментує ситуацію адвокат. – На відміну від низки інших країн, в Україні такий договір регулює лише майнові права та обов’язки, а тому контролювати одного партнера з подружжя чи встановлювати якісь особисті зобов’язання в шлюбному договорі не вийде. З юридичної точки зору, шлюбний договір – корисна річ».

Нагадаємо, раніше ми писали, що українцям дозволили одружуватися через третіх осіб

Джерело