Вчені знайшли зв’язок між зайвою вагою в молодості і погіршенням пам’яті в старості

ДУМКА 18, Березень 2021, 14:31 128
Вчені знайшли зв’язок між зайвою вагою в молодості і погіршенням пам’яті в старості

Зайва вага у молоді в 20-30 років позначається на проблемах з пам’яттю в більш пізньому віці. Такий зв’язок знайшли американські вчені, проаналізувавши інформацію про здоров’я 15 тисяч осіб.

Наукова стаття опублікована в журналі Neurology.

За даними дослідження, зайва вага і підвищений кров’яний тиск збільшують ризик погіршення пам’яті в старості в два рази. При цьому високий рівень глюкози в крові збільшує ризик в п’ять разів.

“Можливо, лікування або зміна цих проблем зі здоров’ям у ранньому дорослому віці може запобігти або зменшити проблеми з мисленням у подальшому житті”,-припустила автор статті, невролог Крістін Яффе з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

Відзначається, що всіх учасників експерименту спостерігали протягом 10-30 років, фіксуючи перераховані показники і щороку-два заміряючи когнітивні здібності. При цьому вчені відзначили, що зниження когнітивних здібностей не залежало від таких факторів як стать, вік або Освіта.

Раніше вчені довели, що одруження впливає на зниження ваги. Чоловіки і жінки, які вступають в шлюб, швидко втрачають зайву вагу і не набирають його знову. Фахівці простежили за 300 людьми у віці від 20 років. Більшість з тих, хто схуд після одруження, залишався струнким і через вісім років.

Новини по темі: