України зможуть отримувати ще один вид відпустки

ДУМКА 16, Квітень 2021, 05:55 403
України зможуть отримувати ще один вид відпустки

В Україні з’явиться ще один вид відпустки. Його зможуть отримати жінки і чоловіки, у яких народилася дитина. Так як в декрет мають право йти обоє батьків, їм належить вирішити, хто бере двотижневу відпустку для відновлення.

Право жінки на законний лікарняний після пологів ніхто не скасовує.

Мається на увазі, що в такий “декрет” почнуть йти чоловіки, щоб допомогти своїм дружинам відразу після пологів прийти в себе і звикнути до нового статусу.

Відпустка зможе оформити також один з членів сім’ї, крім матері і батька дитини: бабуся або дідусь дитини, якщо його виховує один з батьків. Декретна 2-тижнева відпустка буде оплачуваною для будь-якого з членів сім’ї.

Крім цього, в уряді хочуть скоротити тривалість робочого дня для чоловіків або жінок, у яких є дитина віком до 14 років з інвалідністю і для батьків, які виховують дитину без жінки.

Тепер жінки зможуть делегувати право догляд за дитиною іншим родичам. У тих випадках, якщо у неї є робота з хорошим доходом, то всій родині буде вигідно, щоб така жінка працювала і приносила в сім’ю гроші. Думок з цього приводу багато, але безумовно більшість жінок будуть раді самій можливості отримати додаткову підтримку від держави.

Ще одне нововведення стосується також жінок і чоловіків. Якщо в сім’ї є дві або більше дитини віком до 15 років, або дитина з інвалідністю, або ж усиновлена дитина, то один з батьків, батько або мати, можуть оформити додаткову оплачувану відпустку на 10 днів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів додав українцям ще одне свято в травні.