В ДПСУ розповіли, що сталося з проектом “Стіна” на україно-російському кордоні

Христина Качоровська 5, Травень 2021, 11:15 108
В ДПСУ розповіли, що сталося з проектом “Стіна” на україно-російському кордоні

За словами глави Держприкордонслужби України Сергія Дейнеки, зараз на кордоні між Україною і Росією триває облаштування. Але ось проект “Стіна”, розпочатий ще за прем’єрства Арсенія Яценюка, не існує.

У коментарі для “РБК-Україна” Дейнека розповів, що проекту з облаштування огорожі на кордоні з країною-агресором більше немає:

“На жаль, у наших людей проект “Стіна” асоціюється тільки з негативного боку”.

Він додав, що завершення облаштування на кордоні з Росією залежить від суспільства і від того, що саме хочуть бачити українці на даній ділянці держкордону:

“Потрібно розуміти, що стіни, яка б захистила нас від агресії Росії, від їх військової техніки – немає і не існує. Єдина стіна – це самопожертва наших військових і всіх органів безпеки і оборони”.

Сергій Дейнеко підсумував, що в його розумінні “стіна” на україно-російському кордоні повинна на 100% забезпечувати контроль по лінії держкордону:

“Саме таким облаштуванням ми зараз займаємося. Робимо протитанковий рів, контрольно-слідову смугу, рокадну дорогу, закінчуємо облаштування системи відеоспостереження”.

Він уточнив, що мова йде про встановлення відеокамер і тепловізорів, які 24/7 дозволять спостерігати за ситуацією на кордоні.

Нагадаємо, раніше ми писали, що на кордоні України та Румунії можуть з’явитись нові пункти пропуску.

Також повідомлялось, що українські прикордонники провели тренування в районі проведення ООС.