В Кабмине озвучили сроки, когда Московский патриархат освободит украинские лавры

ДУМКА 2, Травень 2021, 05:41 277
В Кабмине озвучили сроки, когда Московский патриархат освободит украинские лавры

Наразі українські лаври перебувають у державній власності, але контролює їх церква Московського патріархату, яка є частиною церкви країни-агресора. Повернути їх можна після завершення дії договору оренди.

Таку думку висловила в інтерв’ю голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан.

«У кожному використанні монастиря є певний термін дії оренди. Потрібно визначатися в кожному конкретному випадку завчасно до завершення дії договору оренди щодо того, хто й на яких умовах користуватиметься цими приміщеннями далі. Це дуже непрості процеси», – розповіла Богдан.

Вона нагадала, що в радянські часи єдиною Церквою, яка могла функціонувати на території України, була Російська Православна Церква. Українська Греко-Католицька Церква й Українська Автокефальна Православна Церква де-факто були заборонені.

«На нашій території був лише екзархат РПЦ в Україні, зокрема й у культових будівлях, які є історичними пам’ятками. Здійснити зворотній процес ‒ це тривалий шлях і завідомо конфліктна ситуація. Такі процеси з легкістю швидко забезпечують в авторитарних суспільствах і значно складніше їх реалізувати у вільній і демократичній країні, якою прагне бути Україна», – розповіла вона.

Також Богдан додала, що країна-агресор використовує релігійну організацію, яка має центр у Москві.

«Намагається використовувати, це однозначно. Але важливо фокусуватися на конкретних вчинках конкретних осіб і реагувати на конкретні вчинки, а не таврувати ворогами всіх, хто служить чи відвідує богослужіння в цій Церкві», – уточнила голова ДЕСС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко ініціював законопроект, за яким можуть ліквідувати УПЦ МП.

Слід зазначити, з’явилася інформація, що в Києво-Печерській Лаврі проходив з’їзд, на якому обговорювали план дій щодо зриву візиту Патріарха Константинопольського Варфоломія в Україну з нагоди Дня її незалежності.