В мережі оприлюднили документ про “мертві села” під час Голодомору. ФОТО

Ірина Дубровська 19, Лютий 2021, 10:04 142
В мережі оприлюднили документ про “мертві села” під час Голодомору. ФОТО

У мережі з’явились копії радянського документу про “чорні дошки”. Під час Голодомору на них заносили українські села, чиї колгоспи нібито саботували встановлені норми хлібозаготівель.

Світлину такого списку оприлюднили на сторінці блогу History Ukraine у Twitter, передає Думка.

Насправді ж потрапляння населених пунктів на “чорну дошку” означало статус села чи району, який передбачав блокаду та посилений терор голодом українців під час геноциду 1932-1933 років.

“Чорна дошка” сіл, що злісно саботують хлібозаготівлі. 1. Село Вербки Павлоградського району. 2. Село Гаврилівка Межівського району”, – йшлося у розпорядженні злочинної радянської влади.

Голодомор в Україні

Зазначимо, що обидва села, мешканців яких прирекли на голодну смерть, знаходилися у Дніпропетровській області. В оприлюдненому списку після них було перераховано ще 42 села. Імовірно, це були наступні “кандидати” на знищення геноцидом.

Чорні дошки під час Голодомору

Нагадаємо, занесення сіл або навіть цілих районів на “чорні дошки” означало перекриття їх спецзагонами та військами, недопущення виїзду населення за межі цих територій, вилучення всіх продуктів харчування та заборону торгівлі.