В ООН назвали кількість внутрішньо переміщених осіб та біженців в Україні

ДУМКА 20, Червень 2021, 21:08 56
В ООН назвали кількість внутрішньо переміщених осіб та біженців в Україні

За даними Управління верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців, в Україні налічується 700 тисяч внутрішньо переміщених осіб і близько 5 тисяч біженців і шукачів притулку.

Про це повідомляє прес-служба Агентства ООН у справах біженців в Україні (UNHCR Ukraine) з нагоди Всесвітнього дня біженців.

Загалом у 2020 році кількість людей, переміщених через конфлікти, переслідування та порушення прав людини зросла до 82,4 млн.це на 4% більше, ніж рекордні 79,5 млн переміщених осіб станом на кінець 2019 року. Особи віком до 18 років становлять 42% усіх вимушено переміщених осіб.

Також зросла кількість ВПЛ. У 2020 році 48 млн осіб були ВПО у своїх країнах (45,7 млн – у 2019 році). Ще 4,1 млн шукали притулок.

За словами глави Агентства ООН у справах біженців в Україні Кароліни Ліндхольм Біллінг, кількість вимушено переміщених осіб у світі сьогодні надзвичайна-це приблизно вдвічі більше, ніж населення України.

“І за кожною цифрою стоїть окрема дівчинка або хлопчик, жінка або чоловік, яких змусили покинути свій будинок і громаду, зібрати всі речі, які вони можуть нести, і шукати захисту в новій громаді. Сила і можливості багатьох мільйонів людей, які переживають цей досвід і які пристосовуються до своїх нових громад і будують там життя, вражають мене кожен день.

Кожного разу, коли я розмовляю з тими, хто шукає притулку, з біженцем або ВПО, я чую, що найбільше вони хочуть мати можливість продовжувати своє життя, знову жити безпечним і незалежним повсякденним життям і робити свій внесок у розвиток суспільства. Вони не хочуть залежати від допомоги. Це саме те, що ми повинні підтримувати, і давати їм таку можливість”, – сказала Кароліна Ліндхольм Біллінг.