В Україні скасують штамп у паспорті про місце проживання та довідку про прописку

ДУМКА 7, Травень 2021, 05:03 263
В Україні скасують штамп у паспорті про місце проживання та довідку про прописку

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що скасовується штамп в паспорті про місце проживання і довідка про «прописку» в ID-карті.

«У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який дозволить змінити місце реєстрації онлайн. Послугою можуть користуватися як власники паспортів-книжечок, так і ID-карт.

Відповідно до законопроекту штампи в паспорті і виписки з ID-карти про прописку будуть скасовані. Замість того, щоб йти в ЦНАП або військкомат, досить буде авторизуватися в додатку Дія або на порталі і зробити кілька кліків.

Новий законопроект зробить зміну місця реєстрації декларативною. На порталі Дія потрібно буде тільки вказати адресу, за якою фактично проживає людина.

Ті, у кого вже є нерухомість, отримають прописку за добу. Для декларування місця проживання в іншому місці (наприклад, в квартирі орендодавця) потрібно буде його згоду, яку він теж може дати онлайн», – повідомляє Мінцифра.

«Ми хочемо скасувати штамп у паспорті про реєстрацію місця проживання, а також відв’язати прописку від багатьох життєвих ситуацій, де вона дійсно не є необхідною. Сьогодні реєстрація місця проживання в тому вигляді, в якому вона існує в Україні – це бюрократична і складна процедура, яка вимагає негайних змін.

Як зараз? Ви записуєтеся на прийом в ЦНАП або профільну держустанову за місцем своєї реєстрації. Не кожна організація має онлайн-запис, тому тут може знадобитися і візит в центр.

Далі ви чекаєте своєї черги кілька днів, а іноді – навіть довше (в залежності від області). 5-6 паперових документів ви збираєте в папку і особисто приходите в ЦНАП, щоб написати заявку. Що зміниться?

Українці більше не витрачати тижні свого часу, щоб просто повідомити державі, де вони живуть. Ми запускаємо експериментальний проект з електронною реєстрацією місця проживання в дії за одну добу.

Послуга буде доступна після Diia Summit у травні. Законопроект розроблений Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ та Державною міграційною службою України», – зазначив Михайло Федоров на своїй сторінці.