В Україні посилять боротьбу з ухильниками від військової служби

Володимир Маркопольский 28, Березень 2021, 00:25 467
В Україні посилять боротьбу з ухильниками від військової служби

Верховна Рада України має намір прийняти у другому читанні законопроект про створення територіальних центрів комплектування та соцпідтримки на базі військкоматів.

Цей документ дозволить протягом доби призвати на службу резервістів в особливий період без оголошення мобілізації. Деталі законопроекту пояснив відомий юрист Моргун Олександр у відео на своїй сторінці в соцмережі Instagram.

“Цього року весняний призов буде набагато жорсткішим. Ніяких тобі прохань та повісток додому. Призовників зможуть виловлювати прямо на вулиці. Також з’явиться окрема категорія резервістів, якої взагалі до того не було. А без військового квитка або приписного тебе не візьмуть на роботу.”,- пояснив фахівець.

Які зміни передбачає законопроект № 3553 у разі його прийняття:

Всіх резервістів, тобто осіб, які вже служили, президент зможе одним указом за один день мобілізувати.

Працівники військкомату разом зі співробітниками поліції тепер зможуть на законних підставах затримувати призовників просто на вулиці. Зараз такі дії є незаконними.

Космічних штрафів не буде. Максимальний-8500 грн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в ЗСУ продемонстрували можливості снайперської гвинтівки вітчизняної розробки “нічний хижак”. Гвинтівка здатна вести прицільну стрільбу з відстані в 4 кілометри.

Також ми повідомляли про те, що ЗСУ взяли на озброєння великокаліберну гвинтівку “Алігатор”.