В Україні впроваджуються нові пільги для переселенців з Криму та Донбасу

ДУМКА 31, Серпень 2021, 07:41 1934
В Україні впроваджуються нові пільги для переселенців з Криму та Донбасу

З 5 вересня набуває чинності закон (Про внесення зміни до Закону України Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб). Верховна Рада ухвалила його 14 липня 2021 року, а президент Володимир Зеленський підписав 5 серпня.

Документ звільняє внутрішньо переміщених осіб в Україні від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики. В Офісі президента сподіваються, що закон сприятиме захисту осіб, постраждалих від збройної агресії РФ на сході України та від тимчасової окупації АР Крим.

Закон передбачає, що загальна сума процентів за кредитним договором або договором позики внутрішньо переміщеної особи (ВПО) не може перевищувати суми процентів, нарахованої протягом строку, на який надавався кредит (позика), за мінімальною ставкою, визначеною договором.

За неналежне виконання переселенцями зобов’язань за кредитними договорами:

не нараховується неустойка (штраф, пеня),
не настає відповідальність у вигляді сплати суми боргу,
не застосовуються інші майнові санкції.
Кредитор зобов’язаний здійснити перерахунок заборгованості за кредитом впродовж семи днів після письмового звернення від особи-переселенця.

Також забороняється відступлення права вимоги за кредитним договором позичальника з числа внутрішньо переміщених осіб без його згоди.

Відповідальність за невиконання чи неналежне виконання внутрішньо переміщеною особою кредитних зобов’язань покладається на Росію — як на державу-окупанта відповідно до норм і принципів міжнародного права.