В УПЦ МП активно обговорюють питання про автокефалію

ДУМКА 1, Грудень 2018, 12:01 293
В УПЦ МП активно обговорюють питання про автокефалію

Громади УПЦ МП Чернігівської області не дуже активно готуються до переходу в Київський патріархат, проте дане питання вже активно обговорюється серед священнослужителів.

Про це заявив глава Чернігівської єпархії УПЦ (КП), архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

Він повідомив, що ще влітку це питання в УПЦ МП взагалі не обговорювалося, однак тепер активно дискутується питання, що їм робити далі. Зоря впевнений, що зараз всі чекають Томосу і вже після цього приймати остаточне рішення.

Раніше таке питання в УПЦ МП взагалі не хотіли обговорювати, якщо хтось говорив про це, то керівники церкви відразу заявляли, що ніяких рішень з цього питання вони приймати не збираються. Сьогодні всі побачили, що процес вже не зупинити, тому настрої в УПЦ МП почали змінюватися.

Архієпископ додав, що за останні чотири роки з УПЦ МП в УПЦ КП перейшло три громади і один священик.

Нагадаємо, раніше в прес-службі Константинопольського патріархату заявили, що об’єднавчий собор, в ході якого має бути створена нова українська православна церква, відбудеться в грудні поточного року.

Глава Української православної церкви патріарх Філарет переконаний, що Томос про автокефалію буде наданий Україні вже до кінця поточного року, після об’єднання всіх православних церков країни.

У свою чергу президент Петро Порошенко заявив, що Томос є грамотою про незалежність української церкви. Порошенко зазначив, що Україна зробила все можливе, щоб отримати автокефалію.