Вчені заявили про загрозу руйнування “льодовика Судного дня”

ДУМКА 30, Серпень 2021, 07:15 406
Вчені заявили про загрозу руйнування “льодовика Судного дня”

В Антарктиді льодовик Туейтса названий “льодовиком Судного дня” нагрівається внутрішнім теплом Землі. Якщо ж він повністю розтане, то рівень Світового океану приблизно підніметься на 65 см, що стане катастрофою для прибережних міст.

Як пише Space, з 1980 року льодовик втратив близько 595 млрд тонн льоду, що збільшило рівень Світового океану на 4%. За три десятки років швидкість танення значно збільшилася.

Нове дослідження показало, що кора під західною Антарктидою значно тонша, ніж під східною частиною. На заході товщина становить приблизно від 17 до 25 км, а на Сході – близько 40 км.тому льодовик Туейтса значно більше піддається впливу геотермального тепла, ніж льодовики на іншій стороні континенту.

“Наші вимірювання показують, що там, де товщина земної кори становить всього 17-25 км, геотермальний тепловий потік може досягати 150 міліватт на квадратний метр під льодовиком Туейтса”, – сказала геофізик з Інституту Альфреда Вегенера в Німеччині Рікарда Дзіадек.

Вчені пояснили, що льодовик Туейтса знаходиться в західній частині Антарктиди, яка розташована в океанічній западині. Тому кора тут набагато тонше, ніж кора на сході материка. Середня температури мантії Землі 200 градусів, яка і нагріває льодовик.

Дослідники попередили, якщо весь льодовик розтане, то це стане глобальною катастрофою. На даний момент ведуться додаткові роботи, щоб з’ясувати приблизний час до повного зникнення “льодовика Судного дня”.