Військовий кореспондент: ворог атакує і провокує, а ЗСУ повинні чекати команди з Києва на вогонь у відповідь

Володимир Маркопольский 19, Лютий 2021, 02:29 97
Військовий кореспондент: ворог атакує і провокує, а ЗСУ повинні чекати команди з Києва на вогонь у відповідь

За чотири місяці перемир’я на Донбасі ворог встиг зміцнитися і підібратися максимально близько до позицій ЗСУ, а українських військових замість завалили паперовою роботою.

Про це в ефірі програми “Право на владу” заявив військовий кореспондент Руслан Ярмалюк, який нещодавно повернувся з фронту.

“Не хочеться говорити мовою жаргону, але ми виглядаємо трохи терпилами. Ці чотири місяці перемир’я вилізуть нам боком, тому що в цей час вони (противник – прим. ред.) зміцнювали, копали, бетонувалися, підвозили боєприпаси, відбувалися ротації, полігони були забиті”, – сказав він.

За словами Ярмалюка, на деяких ділянках фронту ворог вже підібрався занадто близько до позицій ЗСУ – на 50, 60, 100 метрів.

Також журналіст розповів, як відбувається процес узгодження для вогню у відповідь: “вище командування запевняє, що якщо є загроза особовому складу, то рішення відкривати вогонь приймають на місцях. Це виглядає так: командир взводно-опорного пункту доповідає командиру роти, командир роти доповідає командиру батальйону, командир батальйону доповідає командиру бригади, командир бригади доповідає керівнику оперативно-тактичного угруповання, а ті вже до Києва. Тобто, на відкриття вогню пішло пів години”.

Крім того, за словами Ярмалюка, дані про обстріли у зведеннях штабу ООС-занижені.

“Я не знаю, які списки подають президенту про обстріли, але ті (наприклад) три обстріли, які дає штаб ООС, це брехня. Тому що ОБСЄ дає 43 обстріли, а у нас три. Ми сидимо на ділянці фронту і чуємо, як за два кілометри від нас падають міни. Ми знаємо, де вони падають, в якому селі і які підрозділи там стоять. І що ми бачимо у зведенні штабу ООС? Нічого”, – сказав він.

Військовий кореспондент також розповів про те, що воїнам обмежують боєкомплект і назвав це саботажем. За його словами, солдати ніколи не стріляли кудись хаотично, вогонь вони відкривають тільки по команді. А такі дії з боку командування, зазначив він, можуть свідчити про недовіру до військовослужбовців.

Крім цього, Ярмалюк підкреслив, що військових завалили паперовою роботою і перевірками.

“У день в батальйон може приїхати 5-6 перевірок. Тобто замість того, щоб зараз воювати і виявляти снайперів, які вбивають наших військових, ми займаємося паперовою роботою”, – сказав журналіст.

На закінчення він додав, що на фронті зараз все тримається тільки на патріотизмі і фанатичному ставленні до роботи серед бійців.