“Я зрозуміла, що всі мої дії заблоковані”: Мовний омбудсмен написала заяву на звільнення

ДУМКА 24, Квітень 2020, 16:20 61
“Я зрозуміла, що всі мої дії заблоковані”: Мовний омбудсмен написала заяву на звільнення

Уповноважена Верховної Ради із захисту державної мови Тетяна Монахова написала заяву про звільнення з посади за власним бажанням.

“Завжди виконувала правило Рузвельта: “Роби, що можеш, із тим, що маєш, там, де ти є”. Та треба знайти сили вчасно усвідомити, що двері, які просто намальовані на цегляній стіні, не відчиняються. Але це був яскравий, корисний, незабутній період у житті. Мені здається, за цей час я здобула кілька нових професій”, – написала Монахова на своїй сторінці у Facebook.

Вона назвала основною причиною свого звільнення те, що за пів року на посаді їй так і не вдалося добитися створення Секретаріату уповноваженого із захисту державної мови.

“З моменту призначення протягом шести місяців треба було створити Секретаріат уповноваженого. Це абсолютно нова інституція. Проблеми почалися одразу, оскільки в Законі не прописано, що секретаріат є юридичною особою. “Створюється секретаріат”. Ким створюється? Який його статус? Причому, в аналогічному законі про діяльність уповноваженого з прав людини це прописано. І щодо секретаріату Національної комісії зі стандартів мови теж зазначено: юридична особа. Чому творці Закону про мову не зробили такої елементарної речі щодо мого секретаріату – загадка”.

Також Тетяна Монахова зазначила, що стикнулася із проблемами і щодо власної заробітної плати. Їй довелося витрачати власні кошти на поїздки з Миколаєва до Києва, а також на оренду житла. Без секретаріату неможливо створити штатний розпис, щоб отримувати фінансування і відповідно зарплату.

За увесь період роботи мовний омбудсмен провела численні консультації із юристами ВРУ та Кабміну, зверталася за допомогою до народних депутатів, намагалася потрапити до президента, а ще паралельно шукала персонал для секретаріату, однак це все виявилося марним.

“Я зрозуміла, що всі мої дії заблоковані. Продовжувати брати на себе відповідальність за те, на що ніяк не можеш вплинути, просто безглуздо”, – підсумувала Монахова.