Зимовий час: коли в Україні переводить стрілки годинника

ДУМКА 13, Жовтень 2021, 23:22 2774
Зимовий час: коли в Україні переводить стрілки годинника

В Україні з року в рік годинник переводять на зимовий і літній час і кожен раз люди чекають, що це востаннє. Переведення годинників на зиму і літо почалося з 1981 року. Це здійснювалося для того, щоб можна було заощадити електроенергію: взимку стрілки завжди переводять назад, а навесні – вперед.

Хоча в Україні щороку намагаються відмовитися від переведення часу, – ця осінь не виняток.

Зазначимо, що ВР України Цієї весни розглянула законопроект “про обчислення часу в Україні” (№4201). У ньому йдеться про необхідність встановити єдиний час по всій території України і скасувати переведення годинників. Даний проект закону не був прийнятий ВР і зараз документ на доопрацюванні.

Тому Україна в 2021 році знову переводитиме годинник на зимовий час. Стрілки годинника завжди переводять в останню неділю жовтня, рано вранці. Цього року-це буде 31 Жовтня. У вихідний день можна буде спати ще на годину довше.

Зараз важко стверджувати, наскільки ефективний такий спосіб економити електроенергію. Адже ніхто не проводив аналітичні дослідження за весь час існування незалежності України. Така економія викликає сумніви. До того ж важливо зауважити, що це сильно впливає на загальний фізичний стан людини. Організму кожен раз складно перебудуватися і увійти в інший режим дня.

Вчені в усьому світі стверджують, що переведення годинників робить негативний вплив на фізичне здоров’я людини, зокрема, може викликати інфаркти, депресії і неуважність.