Підтримка безпрецедентна: в ЄС образилися на Зеленського

ДУМКА 26, Вересень 2019, 13:40 3583
Підтримка безпрецедентна: в ЄС образилися на Зеленського

У середу, 25 вересня, представники Європейського союзу висловили свою стурбованість щодо того, як Володимир Зеленський і Дональд Трамп обурювалися відсутністю “достатньої підтримки України з боку Європи”.

Після публікації стенограми розмови Трампа з Зеленським вийшло, що називається, незручно. Чиновники Євросоюзу, які так чи інакше допомагають нашій країні, образилися на президентів.

Спікер Верховного представника ЄС із закордонних справ, віце-президента Єврокомісії Федеріки Могеріні Майя Коціянчич висловила позицію Союзу. За її словами, підтримка України Євросоюзом на тлі російської агресії є безпрецедентною.

– За ці 5 років ми зібрали для України найбільший пакет підтримки в історії Євросоюзу. Будучи переконаним прихильником України та її демократичного шляху, і визнаючи безпрецедентні проблеми, з якими стикається Україна, і безпрецедентні зусилля по проведенню реформ після Революції 2014 року, Євросоюз разом з європейськими фінансовими інститутами мобілізував більше 15 млрд євро грантів та позик для підтримки процесу реформ, – зазначила чиновниця.

Чесно кажучи, з урахуванням дійсно немаленьких донатів від ЄС, обрушуватися на союз з критикою нашому президенту явно не варто, адже фінансової підтримки можна і позбутися.

Німеччина є третім за величиною фінансовим донором України, після ЄС і США.

За даними федерального уряду, з 2014 року Берлін надав Україні допомогу в розмірі 1,4 мільярда євро. У цю суму входить 110 млн євро гуманітарної допомоги, 500 млн. євро кредитів, 25 млн євро стабілізаційного кредиту, а також $544 млн на цільові програми розвитку.

У скандальному телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським президент США Дональд Трамп звинуватив канцлера Ангелу Меркель в тому, що вона нічого не зробили для допомоги Україні.

Водночас з’явилося повідомлення, що США виділить Україні військову допомогу,але на 30 млн. дол. менше, ніж передбачалося раніше.