“Агенти Кремля”: NewsOne програв суд Євросолідарності

ДУМКА 23, Жовтень 2019, 16:50 350
“Агенти Кремля”: NewsOne програв суд Євросолідарності

Партія “Європейська солідарність” виграла суд у телеканалу NewsOne щодо свободи висловлювань народних депутатів.

Про це йдеться у заяві партії.

Касаційний господарський суд у складі Верховного суду визначив, що формулювання, які були використані в заяві фракції, про антидержавні і антиукраїнські висловлювання та факти, які ретранслює телеканал “NewsOne”, а також про відповідність риторики ЗМІ до “темників Кремля” і меседжів російської пропаганди, є оціночними судженнями і не містять інформації, яка завдає шкоди діловій репутації телеканалу.

Зазначається, що у цій справі, “Євросолідарність” виграла всі три судові інстанції.

“У судових рішеннях підтверджено право фракції політичної партії та її спікерів на власну точку зору щодо процесів, які відбуваються в країні”, – йдеться в повідомленні.

Окрім цього, суд наголосив на тому, що заяви фракцій у Верховній Раді щодо оцінки діяльності інституцій захищені статтею 80 Конституції України, згідно якої народні депутати не несуть юридичної відповідальності за висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що олігарх Ігор Коломойський порадив п’ятому президенту Петру Порошенку бути обережнішим у своїх висловлюваннях, що стосуються його самого і телеканалу “1+1”. У коментарі журналістам Коломойський заявив, що розпочне розбирати “усе його героїчне минуле за п’ять років”.