Аваков анонсував початок роботи спільних патрулів з бійців ООС і бойовиків ОРДЛО

ДУМКА 13, Грудень 2019, 08:28 4226
Аваков анонсував початок роботи спільних патрулів з бійців ООС і бойовиків ОРДЛО

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков пояснив, який компромісний перехідний варіант спільного патрулювання, забезпечення безпеки Національною поліцією України, спеціальної поліцейської місії ОБСЄ та представникам “територіальних громад” в ОРДЛО, коли там в перспективі відбуватимуться місцеві вибори.

Про це він повідомив в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1+1” у четвер увечері.

“Всім не подобається “формула Штайнмаейра”, але в цій частині вона мені дуже подобається. Ми виходимо з того, що виборів не буде, поки не будуть розпущені всі незаконні формування. Вибори можуть проходити тільки під українським прапором, з ЦВК і всіма державними органами України.

З іншого боку, в Мінських угодах записана “народна міліція”, якої ніде не існує в нашому законодавчому полі. І потрібно це питання якось вирішувати. Зараз існує “народна міліція ЛНР” і “народна міліція ДНР”, але вони ж повинні бути розпущені. І ми знову шукаємо компроміс”, – сказав він

Аваков зазначив, що Україна готова, як тільки буде укладено дипломатами адекватне угоду, своїми поліцейськими силами зайти і забезпечувати порядок.

“І ідея була така, що ми заходимо своїми поліцейськими силами, наприклад, патруль з п’яти осіб: два – з Національної поліції України, один – зі спеціальної поліцейської місії ОБСЄ, і два представники територіальних громад, в яких проходять вибори”, – вказав він.

Глава МВС вказав, що такий варіант узятий, в тому числі, з досвіду світових конфліктів.

“Така ситуація була в Хорватії. Це перехідний період такої спеціальної складної поліцейської місії. Він триває недовго, він надзвичайно важкий для самих поліцейських, він загрожує гігантськими конфліктами всередині і навіть жертвами, тому що сутички все одно виникають.

Але, мабуть, іншого шляху немає, і це самий мінімальний обсяг складнощів, які ми можемо отримати, відновлюючи свій суверенітет”, – вважає він.