Безсмертний: Розмовою з президентом Ірану Зеленський відштовхнув від України західних союзників

ДУМКА 11, Січень 2020, 00:53 7637
Безсмертний: Розмовою з президентом Ірану Зеленський відштовхнув від України західних союзників

Ця телефонна розмова не дає ніяких результатів, але відштовхує союзників України – США, Канаду і Великобританію.

Таку думку висловив дипломат, колишній представниці України в Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний.

“Вже зрозуміло, що світ напередодні масштабного конфлікту. Що в таких умовах неприпустимо? Перш за все, дзвінки, які вже робив Президент України то Президенту Путіну, то Президенту Рухані. Цим Володимир Зеленський робить не тільки себе заручником цих розмов, рішень і обіцянок, а робить заручником Український народ і державу”, – сказав Безсмертний.

Дипломат вважає, що Україну втягнули в ситуацію на Близькому Сході”.

“Дивно й те, що в коридорах влади не розуміють, що за останні півроку слова “США” і “Україна”, “Трамп” і “Україна” стали близнюками. Це помітили в усьому світі – і в Тегерані, зокрема. Україна, дійсно, потрапила на перші смуги світу через скандал-розслідування з Байденом. І це затьмарило світовий шум навколо втручання Кремля в президентські вибори в США”, – додав Безсмертний.

“Також політичне керівництво України не помічає, що вже довгий час Посольство Швейцарії в Ірані представляє інтереси США в Ірані, а Посольство України в РФ діє”, – підкреслив він.

На думку Безсмертного, в такій ситуації центрами захисту національних інтересів України повинні стати закордонні дипломатичні установи, перш за все Посольства і Консульства. А з ними зараз не хоче мати справи навіть український бізнес за межами країни – бо то дипустанови через недофінансування змушені просити гроші у бізнесу.

“З початком російської агресії особливо важливим є зміна у діяльності іноземних державних установ у сфері безпеки, оборони, військово-технічного співробітництва, взаємодії із Службою зовнішньої розвідки СБУ, Міноборони”, – додав Безсмертний.