Держстат погіршив оцінку зростання ВВП України

Володимир Маркопольский 20, Грудень 2019, 05:11 181
Держстат погіршив оцінку зростання ВВП України

Зростання ВВП України в третьому кварталі у річному вимірі (до III кварталу 2018 р.) становить 4,1% (), тоді як попередня оцінка була 4,2%.

Оновлена інформація опубліковані на сайті Державної служби статистики.

Згідно попередніх даних, номінальний ВВП у липні-вересні склав 1 105,5 млрд грн, а ВВП у розрахунку на одну людину – 26 286 грн.

При цьому реальний ВВП збільшився на 0,6% по відношенню до II кварталу 2019 року. У другому кварталі темп зростання склав 4,6%, а в першому – 2,5%.Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів урізало фінансування грудневих витрат у зв’язку з недовиконанням державного бюджету. Про це сказано в повідомленні відомства.

Напередодні в Міністерстві фінансів відбулася нарада, за підсумками якої було прийнято рішення тимчасово припинити проведення платежів та реєстрацію бюджетних зобов’язань за видатками із загального фонду державного бюджету. Це робиться для того, щоб залишитися в межах граничного обсягу дефіциту бюджету.

Також раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів внесло на засідання уряду проект розпорядження, згідно з яким Україна до кінця 2019 року може додатково позичити до 10 млрд грн, але ці запозичення будуть враховуватися вже в держбюджеті-2020.