ФОПів зобов’яжуть оформляти навіть родичів, які їм допомагають

ДУМКА 22, Грудень 2019, 00:39 336
ФОПів зобов’яжуть оформляти навіть родичів, які їм допомагають

Наразі норми ПК щодо спрощеної системи оподаткування не передбачають залучення членів сім’ї ФОП до його діяльності без оформлення трудових відносин.

Тобто ФОП має створювати нове робоче місце, укладати трудову угоду з дружиною чи іншими родичами та забезпечувати через сплату податків та ЄСВ соціальні гарантії близьким людям.

У податковій наголошують, що попри суперечливість у поглядах на це питання допоки оподаткування ведення малого сімейного бізнесу податковим законодавством не буде врегульовано, то й використання праці члена сім’ї без укладення трудового договору буде протиправним.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що міністерство фінансів урізало фінансування грудневих витрат у зв’язку з недовиконанням державного бюджету. Про це сказано в повідомленні відомства.

Напередодні в Міністерстві фінансів відбулася нарада, за підсумками якої було прийнято рішення тимчасово припинити проведення платежів та реєстрацію бюджетних зобов’язань за видатками із загального фонду державного бюджету. Це робиться для того, щоб залишитися в межах граничного обсягу дефіциту бюджету.

У Мінфіні зазначили, що казначейство проводить фінансування всіх зареєстрованих за 11 місяців зобов’язань, на які відкриті асигнування. Між тим платежі, які були зареєстровані вже в грудні, будуть проведені після аналізу їх пріоритетності разом з розпорядниками бюджетних коштів.