Генпрокуратура ініціює зняття недоторканності з Порошенка

ДУМКА 11, Вересень 2019, 00:49 495
Генпрокуратура ініціює зняття недоторканності з Порошенка

Рябошапка подасть до ВР постанову про дострокове зняття недоторканності з екс-президента.

Генпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що депутатську недоторканність з п’ятого президента України Петра Порошенка необхідно зняти до 1 січня 2020 року.

Рябошапка пояснив, що наявність депутатської недоторканності заважає притягнути Порошенка до кримінальної відповідальності.

Генпрокурор планує найближчим часом подати до Верховної Ради постанови про зняття депутатського “імунітету” з кількох народних депутатів, в тому числі і з Порошенком.

ДБР розслідує 13 кримінальних проваджень, в яких фігурує Петро Порошенко. Адвокат Порошенко зазначав, що його клієнт проходить як свідок по двох справах, в інших – у нього немає процесуального статусу.

Ініціатором кримінальних проваджень стосовно Порошенка є Андрій Портнов – колишній заступник глави адміністрації екс-президента Віктора Януковича, засудженого за державну зраду.

Нагадаємо, раніше співголова фракції політичної партії “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко заявила, що правляча партія порушує права депутатів на виступи і законодавчу ініціативу.