Голова МЗС Німеччини натякнув, що для ПАРЄ гроші Росії важливіші за її злочини проти України

ДУМКА 26, Червень 2019, 00:31 730
Голова МЗС Німеччини натякнув, що для ПАРЄ гроші Росії важливіші за її злочини проти України

Голова МЗС Німеччини Гайко Маас у своєму офіційному виступі з приводу повернення Росії в ПАРЄ наголосив, що головне – сплата Кремлем членських внесків, не згадавши про агресію РФ проти України.

Відповідна заява з’явилася на сайті дипломатичного відомства Німеччини. На думку Мааса, скандальна резолюція піде тільки на користь і “Москва повинна внести конструктивний внесок у цей компроміс”.

“Ми будемо продовжувати нагадувати Росії про зобов’язання, які вона взяла на себе щодо членства в Раді Європи. Це включає в себе швидке відновлення російських членських внесків. І це має на увазі, що Росія дотримується стандартів, яким вона віддана відповідно до Європейської конвенції про права людини”, – наголосив Маас.

Міністр додав, що тепер важливо розробити механізм, за допомогою якого відповідно до Статуту можна буде накладати санкції на окремі держави за їхні проступки.

Примітно, що Маас обійшов увагою питання незаконної анексії Криму і військового конфлікту, розв’язаного Росією на Сході України, що і стало однією з причин, з яких російську делегацію в 2014 році позбавили повноважень у ПАРЄ.

Нагадаємо, що парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює правила ПАРЄ і ускладнює процедуру застосування санкцій, зокрема щодо Росії. За таке рішення проголосували 118 членів ПАРЄ, проти були 62, утрималися 10.

Проект цієї резолюції регламентний комітет ПАРЄ ухвалив 3 червня. Розгляд поправок до документа, запропонованих членами української делегації та їхніми союзниками, розпочався близько 20:00 24 червня і тривав майже шість годин.

Доповідачкою з цього питання була бельгійка Петра де Суттер, головувала на засіданні президентка ПАРЄ, швейцарка Ліліан Морі-Паск’є.

Пізніше представниця української делегації, віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко зявила: “Голосування у ПАРЄ за повернення російської делегації було очікувано. 118 депутатів проголосували за те, щоб Росія платила внески і не виконували жодних резолюцій ПАРЄ. Гроші для них виявилися важливішими, ніж принципи. І тепер ці 118 політиків несуть відповідальність за вбивства українців на Донбасі і в Криму, за знущання з політв’язнів. Символічно, що цю страшну резолюцію Рада Європа прийняла 25 червня. В той день, коли Росія мала звільнити українських моряків. Саме місяць давався трибуналом на звільнення бранців Кремля. Цього не відбулося. Ми дякуємо тим 62 політикам, які проголосували проти цієї ганьби. Для нас важливіші принципи”, – зазначила вона.

Віце-спікерка додала, що наразі їй соромно перебувати у делегації, бо ті, хто підтримав резолюцію, перекреслили інститут у 70-річчя створення Ради Європи.