Кличко заявив, що Зеленський у Києві діє методами Януковича. ВІДЕО

ДУМКА 11, Липень 2019, 14:33 779
Кличко заявив, що Зеленський у Києві діє методами Януковича. ВІДЕО

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що 10 червня він зустрічався з президентом України Володимиром Зеленським, в ході зустрічі глава держави підтвердив інформацію про те, що він хоче розділити повноваження між мером і головою КМДА, куди він призначить свою людину.

Про це Кличко заявив під час свого відеозвернення.

Він зазначив, що під час розмови президент чітко дав зрозуміти, що хоче забрати у мера столиці виконавчі повноваження. У свою чергу Кличко заявив, що такі дії повертають країну до часів Януковича.

Кличко зазначив, що таким чином мер столиці буде виконувати лише декоративну функцію, тоді як вся влада зосередитися у людини президента, яку кияни не обирали, і якя не буде нести ніякої відповідальності.

Кличко заявив, що якщо президенту так хочеться поставити свою людину на чолі Києва, то слід провести позачергові вибори, щоб кияни самі обрали собі владу.

Нагадаємо, раніше убліцист Віталій Портников заявив, що  президент України Володимир Зеленський ще не усвідомив всю важливість суспільної реакції на деякі його дії, особливо це стосується активної частини суспільства.

Він зазначив, що Зеленський у боротьбі за парламентську більшість, яка необхідна йому, щоб менше залежати від акціонерів його президентської кампанії, намагається посилати сигнали, які можуть привернути до нього проросійський електорат. У свою чергу боротьба за проєвропейський електорат набагато складніше, оскільки там багато претендентів на голоси виборців.

Разом з тим, як зазначає політолог, Заленський не завжди правильно оцінює реакцію активної частини суспільства, коли намагається загравати з проросійським електоратом і тим самим нагадує Віктора Януковича.

“Такі сигнали посилюють недовіру до президента з боку активної частини населення і закладають міни уповільненої дії під саму, і без того дуже хитку конструкцію нової влади – незалежно від того, хто переможе на виборах і сформує коаліцію і уряд. Але Зеленський, який ніколи не був активним учасником політичних і суспільних процесів у країні, явно недооцінює важливість громадської реакції і небезпеку протистояння з тими, хто не тільки ходить на вибори, а й виходить на вулиці”, – зазначив Портников.