Коломойський закликав відновити смертну кару для Порошенка і судити за націоналізацію Приватбанку

ДУМКА 13, Листопад 2019, 14:27 1729
Коломойський закликав відновити смертну кару для Порошенка і судити за націоналізацію Приватбанку

Олігарх Ігор Коломойський заявив, що колишній президент Петро Порошенко і його команда, повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

Про це Коломойський заявив під час свого інтерв’ю виданню The New York Times.

Так, олігарх заявив, що команда Порошенка повинні понести відповідальність за націоналізацію Приватбанку. Крім того, Коломойський зазначив, що для команди екс-президента слід відновити смертну кару.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що “Тех-Трейд-Інвест” до “Приватбанку”, ТОВ “Парктур”, ТОВ “Скорзонера”, ТОВ “ШЕЛТА”, ТОВ “Аспект” і визнав недійсними деякі положення низки кредитних договорів, укладених між “Приватбанком” і відповідачами в 2006-2016 роках.

Підставами для такого судового рішення стало те, що “спірними умовами кредитних договорів фактично визначено додаткову плату, що створило ситуацію подвійної оплати за користування кредитом” (цитата).

За оцінками суду, відповідні положення кредитних договорів передбачали оплату за користування позиками “двома паралельними способами – а саме проценти за користування кредитом, виходячи з процентної ставки визначеної в договорах, та проценти “R” або винагорода за користування кредитом, сплата яких визначена у формулах, до яких, включено також дані щодо офіційного курсу гривні до долару США” (цитата).

“Оскаржувані пункти вказаних кредитних договорів порушують права позивача, оскільки фактично збільшують суму заборгованості позичальників за кредитними договорами, виконання зобов`язань за якими забезпечено іпотекою належного позивачу майна та відповідно на яке банк набуває права звернення стягнення у випадку невиконання позичальниками умов вказаних кредитних договорів”, – йдеться в тексті постанови Північного апеляційного госпсуду.