«Мені ваш прем’єр до одного місця»: на НПЗ Коломойського не пустили інспекторів з перевіркою

ДУМКА 9, Лютий 2020, 01:21 1802
«Мені ваш прем’єр до одного місця»: на НПЗ Коломойського не пустили інспекторів з перевіркою

«УкрТатНафта» генерує 71,2% всіх шкідливих викидів міста Кременчук та отруює підземні води.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук дав офіційне доручення полтавським інспекторам Державної екологічної інспекції провести перевірку на підприємстві «УкрТатНафта», однак 7 лютого працівники заводу перешкодили проведенню перевірки ставків, пише місцевий сайт 05366.com.ua.

За словами керівника Державної екоінспекції Центрального округу Євгена Мартосенка, кременчуцька «УкрТатНафта» – один з найбільших забруднювачів в області.

До інспекції надходило багато скарг про порушення на НПЗ. Зокрема, у зв’язку з забрудненням підземних вод в тих зонах, де розташовані ставки-випарники ПАТ «УкрТатНафта», люди в селах Кременчуцького району вимушені пити лише привозну питну воду.

«Викиди ПАТ «Укртатнафта» становлять 21,1% загальних викидів від стаціонарних джерел забруднення Полтавської області та близько 71,2% викидів м. Кременчук. У 2018 році внаслідок діяльності підприємства потрапило в атмосферне повітря 11 015 тонн забруднюючих речовин», – повідомили в Держекоінспекції. Тому інспектори вважають, що питання забруднення з боку НПЗ – актуальна проблема в Кременчуці та області.

«На виконання доручення Прем’єр-міністра України Гончарука О. В. від 29.01.2020 № 2777/1/1-20, з метою здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів ПАТ «УкрТатНафта» представники Державної екологічної інспекції прибули за адресою Полтавська обл., м.Кременчук, вул. Свіштовська, 3.

При прибутті на ПАТ «УкрТатНафта» представники підприємства повідомили інспекторам, що керівництво на робочому місці відсутнє. Особа, що назвалася юристом ПАТ «УкрТатНафта», повідомила, що є уповноваженою особою підприємства, однак підтверджуючих документів не надала, та повідомила про те, що ПАТ «УкрТатНафта» не допускає державних інспекторів до проведення перевірки без пояснення причин», – ідеться у повідомленні на сайті ДЕІ.

Охоронець на вході повідомив, що премʼєр йому до одного місця: «Планова [перевірка] через пару місяців. Регуляторка узгоджена? І що мені доручення, як у мене закон є? Мені ваш прем’єр-міністр до одного місця», – сказав озоронець.

Інспектори зафіксували незаконні дії з боку підприємства на відео та викликали правоохоронців. Євген Мартосенко каже, що Держекоінспекція звертатиметься до СБУ.