Міністр часів януковича заговорив про суд над добровольцями АТО

ДУМКА 7, Вересень 2019, 04:07 5346
Міністр часів януковича заговорив про суд над добровольцями АТО

Українські добровольці, які брали участь в антитерористичній операції на Донбасі, можуть бути притягнуті до відповідальності, так як в той час не був запроваджений правовий режим воєнного стану.

Про це заявив колишній міністр юстиції України Володимир Лавринович в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

«Що стосується Збройних сил, то питання зняли, а ось що стосується добровольчих батальйонів… А це величезна кількість людей, які згідно українського законодавства українськими судами можуть бути засуджені законно. А що стосується Збройних сил, то також залишаються питання, так як закон прийнятий в 2018 році, а ВСУ були застосовані в 2014. І питання також в тому, як в антитерористичній операції беруть участь регулярні війська», — заявив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що суд звільнив від покарання бойовика так званої «ДНР», який охороняв уламки збитого літака Malaysia Airlines рейсу МН17 та присудив йому 5 років умовно.

Згідно з повідомленням, засуджений – уродженець міста Єнакієво був затриманий у лютому у Торецьку, має кілька судимостей за крадіжку, розбій і грабіж, за крадіжку і знищення чужого майна та за зґвалтування.

У червні він вирішив приєднатися до незаконного збройного формування ДНР.

До збиття пасажирського авіалайнера він зі зброєю здійснював охорону різних блок-постів в районі Жданівки, в Єнакієвому, в селі Петропавлівка Шахтарского району.

Після збиття його призначили охороняти уламки літака.