Московський патріархат просить Окружний адмінсуд Києва скасувати створення ПЦУ

ДУМКА 19, Червень 2019, 19:48 1858
Московський патріархат просить Окружний адмінсуд Києва скасувати створення ПЦУ

У Московському патріархаті вважають, що ПЦУ нібито не може називатися Київською митрополією Української православної церкви.

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) відкрив провадження за позовом Київської митрополії УПЦ МП, яка просить визнати протиправною та скасувати реєстрацію Православної церкви України. Про це повідомляє прес-служба УПЦ МП.

Відповідачами за позовом зазначено Міністерство культури та державний реєстратор КП Центр правової допомоги та реєстрації.

УПЦ МП мотивувала свій позов “допущенням суттєвих порушень чинного на момент проведення державної реєстрації створення юридичної особи законодавства України, а також вчиненням відповідачами в адміністративній справі протиправних дій”.

Голова юридичного відділу УПЦ МП Олександр Бахов заявив, що ПЦУ нібито не може називатися Київською митрополією Української православної церкви “тому, що первинний правовстановлюючий документ Томос, який вони повинні були поважати і виконувати, визначає їм дві назви – Православна Церква України (ПЦУ) і Найсвятіша Церква України (СЦУ)”.