“Наш парад 2019”. Неофіційний військовий марш замість скасованого параду

ДУМКА 10, Липень 2019, 11:11 381
“Наш парад 2019”. Неофіційний військовий марш замість скасованого параду

Ветерани АТО хочуть провести неофіційний військовий парад замість скасованого.

Ініціатором став учасник бойових дій, колишній гранатометник 95-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ Олександр Погребиський. Він закликав ветеранів АТО взяти участь у військовій ході, як альтернативі скасованому Зеленським параду.

Про це він заявив у своєму відеозверненні 9 липня.

Очолити парад запропонували командувачу ДШВ генерал-лейтенанту Михайлу Забродському.

“Мені як учаснику військового параду 2016 року якось сумно стало. Для мене як військовослужбовця у 2016 році, коли я брав участь у параді – це було неймовірно. Тому що ще з початку тренувань ми об’єдналися з іншими підрозділами та бригадами Високомобільних десантних військ… Це був місяць поєднання всіх десантників країни, складний місяць тренувань, але ми настільки старалися, зціпивши зуби. Це було важливо для нас – адже на нас вся країна, наш народ дивиться, за який ми воюємо.
Ми хотіли, аби це виглядало міліметр в міліметр чітко, аби люди мали можливість пишатися своїм військом. Пам’ятаю, що відчував особисто я, коли йшов та бачив, як маленькі хлопчики, потенційні майбутні військові дивляться і як вони пишаються, яка гордість в їхніх очах. І ми теж пишалися, що маємо честь представляти Збройні сили України перед народом України. Взаємозв’язок народу та військовослужбовців на параді – це щось неймовірне, після цього хочеться гори звернути”, – поділився Погребиський.

Тому, колишній військовий висунув ідею організувати “свій парад”.

“Закликаю ветеранів та тих, хто приймав участь у параді в попередні роки, прийняти участь у своєму параді. Ми, як народ, як ветерани, маємо право зробити свій парад, якщо нам його відмінили”, – підкреслив він.

Погребиський запропонував командувачу Десантно-штурмових військ, герою України, генерал-лейтенанту Михайлу Забродському очолити зведену колону ветеранів та учасників параду попередніх років.

Погребиський просить підтримати його ініціативу-флешмоб “Наш парад-2019” інших військових та ветеранів.

Нагадаємо, що президент Зеленський вирішив відмінити очікуваний парад до Дня незалежності України. Зекономлені кошти, за його словами, будуть роздані військовим в якості премії.