Наш серйозний успіх: у Росії в захваті через підписання Україною “формули Штайнмаєра”

ДУМКА 1, Жовтень 2019, 21:17 1925
Наш серйозний успіх: у Росії в захваті через підписання Україною “формули Штайнмаєра”

У Російській Федерації вважають “серйозним успіхом” для себе те, що Україна погодилася на імплементацію “формули Штайнмайєра”.

Про це у себе в блозі написав російський сенатор Олексій Пушков.

“Україна підписала «формулу Штайнмайера» по Донбасу, що відкриває шлях до зустрічі в «нормандському форматі». Всі умови, к-ті висунула Москва для її проведення, узгоджені. Наш серйозний успіх. Зустріч, перша з 2016 р., може призвести до помітного зрушення у відносинах з Європою”, – написав він.

Нагадаємо, раніше український дипломат, ексзаступник глави АП Порошенка Костянтин Єлісєєв вважає, що підписавши “формулу Штайнмаєра”, Україна буде жити з програним Донбасом під дистанційним управлінням з Москви.

“Підписати формулу Штайнмаєра в нав’язаній редакції – це припинити боротися і капітулювати. РФ постійно проштовхує ідею цього папірця. Для нас – нічого не погоджено поки все не погоджено. Плюс чітка дорожня карта. Спершу безпека, включно зі сталим і повним режимом припинення вогню!”, – зазначив Єлісєєв.

Дипломат вважає, що Україні нав’язують просто сценарій: підписання формули, закон/амністія, вибори, визнання їх в ОБСЄ “в цілому”, автономний статус.

“І ми “щасливі” живемо з програним Донбасом під дистанційним управлінням з Москви. І це не тільки про зовнішню політику”, – підсумував Єлісєєв.

Зазначимо, так звана “формула Штайнмаєра” передбачає порядок, за якого Верховна Рада спочатку ухвалює закон про проведення виборів на території ОРДЛО, потім проводяться вибори на цій території, після чого ОБСЄ робить висновок про те, чи відповідали проведені вибори європейським стандартам. Якщо вибори не відповідали цьому, ухвалені Верховною Радою закони (про особливий статус ОРДЛО) не набудуть чинності.