“Не дає опиратися Росії”: Зеркаль йде з МЗС через Зеленського

ДУМКА 20, Листопад 2019, 04:33 3112
“Не дає опиратися Росії”: Зеркаль йде з МЗС через Зеленського

Заступник глави МЗС України Олена Зеркаль найближчим часом планує покинути посаду.

В ефірі “24 каналу” вона заявила, що цього тижня виконає своє останнє завдання: проведе процесуальні слухання в Гаазі за новим арбітражу, пов’язаного із захопленням Росією українських моряків і кораблів у листопаді минулого року.

Зеркаль зазначила, що їй потрібно зробити перерву. “А що стосується завдань, які переді мною стояли, або будуть стояти, – я завжди шукала собі щось, що мене цікавило, що було великим викликом, через що ніхто не хотів братися і мав сумніву, що це можна зробити”, – заявила вона.

Також Зеркаль запитали, чому вона не хоче залишитися в МЗС як частина системи, яка може чинити опір Росії. Вона дала зрозуміти, що не відчуває можливості повноцінно протидіяти Росії в системі зовнішньої політики, яку проводить президент Володимир Зеленський.

“Я не можу чинити опір, будучи дипломатом всередині Міністерства закордонних справ, яке виконує рішення президента”, – заявила вона.

Нагадаємо, раніше у МЗС РФ похвалили президента України Володимира Зеленського, зокрема там заявили, що у нього немає суперечностей між заявами та діями, а сам він — «людина, яка хоче щось зробити для своєї країни».

«Поки я не бачу суперечностей, які я, наприклад, раніше спостерігала в українській політиці між заявами, і, можливо, якимись кулуарними переговорами і безпосередніми діями. От раніше це все було на суперечностях, приходили люди, які говорили про мир, а насправді вони робили все, щоби була війна. Тут є бажання змінити цю ситуацію», — сказала речниця МЗС РФ Марія Захарова.