“Не їхня справа”: західні партнери просили Зеленського не дзвонити Путіну, але він не послухав

ДУМКА 17, Липень 2019, 19:18 2465
“Не їхня справа”: західні партнери просили Зеленського не дзвонити Путіну, але він не послухав

Президент України Володимир Зеленський заявив, що західні партнери були проти його дзвінка президенту Росії Володимиру Путіну.

Про це він сказав в інтерв’ю, показаному в ефірі низки українських телеканалів у середу.

За словами Зеленського, він подзвонив російському лідерові, оскільки “це, перш за все, питання України і її громадян”.

“Знаєте, у чому справа і чому воно дуже складне (питання припинення війни на Донбасі – ред)? Тому що всі говорять, не дай бог, якщо будуть прямі переговори з Росією, то знімуться санкції. Я, чесно кажучи, цієї моделі не розумію. Я був упевнений, що санкції вводяться не через мою розмову з президентом Російської Федерації, а санкції вводяться через те, що у нас забрали Крим і підтримують тимчасово окуповані території (Донбасу – ред)”, – сказав він.

Зеленський вважає, що “ми повинні дякувати нашим західним партнерам, дякувати всім за підтримку, але повинні мати також свою думку”.

В Офісі президента заявили, що ключовим питанням було звільнення полонених моряків. Також мова йшла про повернення інших українських громадян, які перебувають на території РФ.

Нагадаємо, раніше людина з оточення президента Володимира Зеленського повідомила, що голова держави людина без досвіду в політиці, але у нього є ряд людей, з якими він перетинався по бізнесу, наприклад. Звідти і беруться багато призначень. Все це відбувається без системи, але коли суспільство не сприймає якісь його кадрові рішення, він йде на принцип і спеціально не знімає людину. Він же президент і хоче впливу”, – коментує один зі співрозмовників, близьких до команди Зеленського.

Уточнюється, що майже вся кадрова політика нового президента останнім часом викликає подив, оскільки Зеленський не має політичного досвіду, а значить орієнтуватися у своїх призначеннях йому доводиться або на тих, з ким він раніше працював — на умовну групу “Кварталу-95”, або на тих, кого рекомендують знаючі люди з його оточення. Найбільше в цих питаннях вказують на главу офісу (Адміністрації) президента Андрія Богдана. З призначенням губернаторів вийшла майже та ж історія.