Незважаючи на борги: Кабмін зобов’язав “Нафтогаз” почати постачання газу бойовикам ОРДЛО

ДУМКА 23, Жовтень 2019, 09:40 495
Незважаючи на борги: Кабмін зобов’язав “Нафтогаз” почати постачання газу бойовикам ОРДЛО

Уряд України зобов’язав НАК “Нафтогаз України” постачати газ виробникам тепла на окуповані території Донецької та Луганської областей без урахування заборгованості за паливо.

Про це йдеться в постанові кабміну №875.

Наголошується, що український уряд постановив, що для виконання спеціальних обов’язків, покладених на суб’єктів ринку природного газу при визначенні необхідного рівня розрахунків виробника теплової енергії за укладеними з НАК «Нафтогаз України» договорів про постачання природного газу, не буде обліковуватися заборгованість за спожитий природний газ, використаний підрозділами, розташованими на території “ЛНР” і “ДНР”.

Згідно з позицією кабміну, це дозволить забезпечити постачання природного газу теплопостачальним підприємствам, розташованим на підконтрольних Києву територіях Донецької і Луганської областей, і буде сприяти сталому проходженню опалювального періоду.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що кабінет міністрів змінив одне з основних правил нарахування субсидій.

Так, з травня 2020 року при призначенні субсидій норма витрат із середньомісячного загального доходу домогосподарства (сім’ї) за житлово-комунальні послуги становитиме 20%, а не 15% як зараз.

Зміни були внесені до постанови Кабміну № 1156 від 27 липня 1998 року, в якому було встановлено розмір витрат на оплату комунальних послуг та купівлю побутового палива при наданні субсидій.