Перед розглядом питання щодо скандального голови ОАСК Вовка члени Вищої ради правосуддя відвідували Офіс президента

ДУМКА 20, Серпень 2019, 01:06 729
Перед розглядом питання щодо скандального голови ОАСК Вовка члени Вищої ради правосуддя відвідували Офіс президента

Два члени Вищої ради правосуддя Володимир Говоруха і Андрій Овсієнко відвідали офіс президента перед засіданням ВРП 20 серпня, на якому розглядатиметься питання про відсторонення від посади голови Окружного адміністративного суду Павла Вовка.

Про це написав у Фейсбуці громадський активіст Роман Ратушний.

Він зазначив: “Сьогодні їх (15 серпня – членів ВРП Говоруху і Овсієнка, – Ред) спостерігали саме в цій переіменованій АП. Це не просто члени ВРП, а доповідачі на засіданні ВРП з розгляду клопотань про відсторонення Павла Вовка, Ігоря Погрібніченка і Івана Щепітка від здійснення правосуддя. Ці клопотання будуть розглядатись у вівторок 20.08

Чи правдивою є інформація, що ці двоє поважних людей запрошувались саме до Богдана? Чи правда, що там вони отримали певні вказівки саме щодо розгляду цих клопотань? Чи правда, що Богдан дав зрозуміти, що відсторонення від здійснення правосуддя таких поважних суддів – справа не БОГданоугодна?”

Адвокат Євгенія Закревська зазначила: “До засідання ВРП щодо відсторонення Вовка і ко в АП вже приготувались… просто чудово… Ааа, сорі це тепер ОП… принципова різниця. Спритність рук і ніякого тиску…

А ви все дивуєтесь, чому Зеленський вже три тижні мовчить…”.

Адвокат, член Громадської ради доброчесності при НАБУ Роман Маселко заявив: “Завтра, 20 серпня буде надзвичайно важливе засідання Вища рада правосуддя, яка розглядатиме клопотання Генпрокуратури про відсторонення голови окружного адмінсуду Павла Вовка та його колег.

Це дійсно буде лакмусовий папірець спроможності боротьби з ручним та замовним правосуддям за нової влади.

Скажу чесно, останні сигнали є дуже тривожними і починають сіяти сумнів у такій спроможності”.

Він продовжив: “Як на мене, планується перекинути увесь негатив на Порошенка і підготувати суспільство, (яке останнього президента не дуже любить) що суддя, який не послухався Порошенка не такий вже й поганий. Тому якщо його не відсторонять, то нічого страшного.

Завдяки цьому зміщується акцент з встановлених фактів замовних рішень в обмін на посади, фейкових конкурсів з наперед відомими переможцями, ручних слідчих ДБР, подарунків через помічницю Ківалова і т.д. Тобто фактів, які засвідчують, що усунення задокументованих осіб у мантіях від правосуддя є питанням життя і смерті правосуддя як такого.

Насправді вовчий суд завжди орієнтувався на владу. І Порошенка він дійсно обслуговував по найвищому розряду. Плівки НАБУ показали, що це було взаємно. Порошенко теж чув побажання Вовка.

Але тільки у суді побачили, що влада вислизає з рук Петра Олексійовича, то одразу преорієнтувались. Зараз там активно намагаються показати свою лояльність новій владі.

Я думав, що приклад з Порошенком довів новій владі, що ручні судді – це абсолютне зло, у т.ч. для їх господарів.

Тривожні сигнали змушують мене засумніватись, що урок засвоєно. Але я впевнений – якщо за операцією по збереженню ручного вовка та вовчого правосуддя стоїть нова влада, то це буде початком її кінця”.