“Переломи обох рук, та розірвана селезінка”: на Закарпатті поліція катувала АТОшника. ВІДЕО

ДУМКА 18, Вересень 2019, 01:17 2535
“Переломи обох рук, та розірвана селезінка”: на Закарпатті поліція катувала АТОшника. ВІДЕО

Прокуратура Закарпатської області зареєструвала кримінальне провадження за повідомленням про тортури правоохоронцями двох мешканців Ужгорода у міськвідділі поліції.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

У рамках зазначеного провадження перевіряється оприлюднена інформація. За результатами досудового розслідування їй буде надана відповідна правова оцінка.

Попередня правова кваліфікація-ч. 2 ст. 365 КК (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу).

Досудове розслідування доручено львівському управлінню ДБР.

Інформацію про тортури в Ужгородському відділі поліції напередодні оприлюднив у Facebook активіст Олександр Пересоляк.

За його словами, жертвами поліцейських стали учасник АТО Ігор Гарматій і його друг — етнічний ром. Гарматій повідомив, що поліцейські намагалися отримати докази крадіжки. В одного з чоловіків, за словами активіста, порвана селезінка і сечовий міхур, переломи обох рук і зміщення тазу.

Пересоляк нагадав, що Катування, тобто умисне заподіяння сильного фізичного болю або фізичного чи морального страждання шляхом нанесення побоїв, мучення або інших насильницьких дій з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі, у тому числі отримати від нього або іншої особи відомості чи визнання, або з метою покарати його чи іншу особу за дії, скоєні ним або іншою особою чи у скоєнні яких він або інша особа підозрюється, а також з метою залякування чи дискримінації його або інших осіб – карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового
становища, – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Опубліковано Олександром Пересоляком Понеділок, 16 вересня 2019 р.

Опубліковано Олександром Пересоляком Понеділок, 16 вересня 2019 р.