Політолог: Влада запроваджуватиме цензуру через страх масових протестів

ДУМКА 30, Листопад 2019, 18:49 325
Політолог: Влада запроваджуватиме цензуру через страх масових протестів

Влада готується обмежити в Україні свободу слова, через загрозу масових протестів у зв’язку з сепаратними домовленостями між президентами Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським.

Таку думку у себе в блозі висловив політолог Павло Нусс.

“Вихованка медіа – магната, олігарха Коломойського, а нині депутат від фракції Зеленського Ольга Василевська-Смаглюк заявила, що «якщо б це відбувалося десь у Криму чи в РФ», Федіну і Звіробій «просто посадили б у в’язницю без суду», та й взагалі, на її переконання, «свободу слова в Україні варто «приглушити».

Я свідомо ігнорував цю тему до сьогоднішнього дня, сподіваючись, що самої Василевської-Смаглюк екс – колеги по прес цеху оголосять жорсткий бойкот за таке безглузде і тоталітарне висловлювання. Але, неть.

Почнемо з того, свобода слова в нашій країні гарантована статтею 34 КУ і не була приглушена, ні обмежена навіть у найважчі для демократії роки війни 2014-2015 рр. Свобода слова є основною засадою демократії і те, чим Україна відрізняється від Росії.

З 2014 і за останній день Президентства Порошенко, канал, якому працювала Василевська-Смаглюк і сама регулярно здійснювали інформаційні атаки на Президента Порошенко, що найчастіше могло підірвати підвалини української державності, не кажучи вже про рейтинги глави держави, П. Порошенко.

Але, замість “приглушити свободу слова” Президент Порошенко істотно посилив статус журналістів, убезпечив їх від адміністративного впливу, створив реальні умови конкуренції влади і ЗМІ в подачі інформації.

З Зеленським, дорогі і не дуже журналісти, таких поблажок не чекайте! Я впевнений, що вже в грудні теоретичні загрози обмежити права і свободи громадян, у тому числі й свободу слова, влада Зеленського перейдуть до практичного застосування.

Є всі передумови вважати, що починаючи з 8-9 грудня у уникнення організації масових протестів проти сепаратних домовленостей Зеленського – Путіна в Парижі, ОП спробує обмежити свободу слова, конституційних прав і свобод громадян. Вважайте, що Василевська лише проговорилася про це”, – заявив Нусс.