Портников: Україну остаточно захопила повноцінна “клоунократія”

ДУМКА 15, Лютий 2020, 20:29 299
Портников: Україну остаточно захопила повноцінна “клоунократія”

На думку Віталія Портникова, після відставки Андрія Богдана з посади керівника Офісу президента та призначення на цю посаду Андрія Єрмака, послабився вплив Ігоря Коломойського, натомість зросла вага “групи Квартал 95”.

Про це Віталій Портников заявив у етері програми “Суботній політклуб”.

За словами Портникова, Андрій Єрмак матиме набагато менший вплив, нім його попередник на посаді керівника Офісу президента – Андрій Богдан.

“Я не бачу, що Андрій Єрмак виглядає, як віцепрезидент. На відміну від Андрія Богдана, у Єрмака немає можливості встановити телефонне право. Андрій Богдан був самостійною політичною фігурою і він фактично був конкурентом цілому пласту людей, яких умовно можна окреслити, як “група Кварталу” – це актори, сценаристи, власники “Студії Квартал 95″, фронтменом якої є Володимир Зеленський.

Вони займають зараз практично всі провідні посади в державі – від президента до першого помічника президента, очільника СБУ, тощо. І є менеджери, які не мають своїх власних груп, які з ними співпрацюють. Кожен з цих менеджерів є куратором певних напрямків. Це Андрій Єрмак на чолі Офісу президента, Дмитро Разумков – на чолі парламенту, Олексій Гончарук – на чолі уряду та Арсен Аваков на чолі МВС”, – сказав Портников.

Він констатував, що з відставкою Богдана посилилася “влада кабаре”, і в Україні встановилася “клоунократія” в чистому вигляді.

“Тобто, фактично відставка Богдана дійсно означає те, що клан Коломойського вже не є прямо у системі влади і сама група Богдана не може мати вплив на силові структури. Але враховуючи, що посилилася “влада кабаре”, ми говоримо про “клоунократію”. Це зараз “клоунократія” в чистому вигляді після відставки Богдана. Звичайно, у Андрія Єрмака не може бути навіть 50 відсотків того впливу, який мав його попередник. Я вважаю, що це добре, оскільки керівник Офісу президента це не конституційна посада, ця людина має обслуговувати президента України”, – підкреслив Портников.