Президент Зеленський відбирає у України дуже сильний зовнішньополітичний інструмент – посол

ДУМКА 15, Липень 2019, 14:09 855
Президент Зеленський відбирає у України дуже сильний зовнішньополітичний інструмент – посол

Зовнішня політика залишається заручником виборчих перегонів в Україні. Про це сказав український дипломат, Назвичайний і Повноважний Посол Костянтин Єлісєєв у своєму блозі, підсумовуючи 8-ий тиждень президентства Зеленського.

Експерт наголосив, що відмовившися від параду до Дня незалежності, Україна втрачає потужний зовнішньополітичний інструмент.

“Контроверсійним стало рішення президента скасувати проведення військового параду з нагоди 28-ї річниці Незалежності України. Нагадаю, за минулі роки, окрім вшанування наших захисників, президент Порошенко перетворив парад, в якому поряд з українськими військовими брали участь бойові розрахунки партнерів та союзників, на потужний зовнішньополітичний інструмент.

Дуже добре читалася в Москві присутність на трибуні з українським керівництвом високих гостей з країн-союзниць та США, зокрема міністра оборони Меттіса чи радника з питань національної безпеки Болтона. І якщо ми говоримо про креативне стримування російської агресії, то тим паче не варто звужувати наявний у нас інструментарій”, – заявив посол.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українців обурила ініціатива президента Володимира Зеленського скасувати військовий парад на День Незалежності 24 серпня.

Своєю думкою з цього приводу вони поділилися в соцмережах.

Так, волонтер Мирослав Гай в корені не згоден з цим нововведенням, вважаючи, що проведення парадів дозволяє наочно переконатися, що українська армія існує.

“У 2014-му, коли нам на фронт все завозили волонтери, мою віру в нашу перемогу дуже сильно похитнула виданий зі складу, новий, плащ-намет зразка 1939 року, про що яскраво повідомляв штамп воєнпрому СРСР. Нові БТР, танки, літаки, які вперше полетіли після відновлення на параді, вся ця яскрава картинка повідомляла – Українська Армія Є”,- написав він у Facebook.

Солідарний з ним і Денис П’ятигорець, який приводить на підтримку параду математичні розрахунки, з якими складно не погодитися.

“300 млн на військовий парад – це марнотратство. 300 млн на переїзд Адміністрації Президента у нове приміщення – це ок. Вітаю, патріоти! Тепер у нас забрали парад. Символ гордості за нашу армію”, – пише він.

У свою чергу, учасник АТО Олексій Петров запропонував свою альтернативу заходу, який хочуть скасувати.

“Пропоную 24 серпня, в День Незалежності України (поки ще не скасували), пройти урочистим маршем по Хрещатику. Зібравши. Подати заявку. Навіть потренуватися і вдарити важкою ветеранською ходою! А очолити парадну коробку може генерал-лейтенант Михайло Забродський. Думаю він буде не проти!”– пише він.