Пропагандист Коцаба заявив, що “громадянську війну” на Донбасі почали “євромайданівські бариги”. ВІДЕО

Володимир Маркопольский 12, Листопад 2019, 14:07 960
Пропагандист Коцаба заявив, що “громадянську війну” на Донбасі почали “євромайданівські бариги”. ВІДЕО

Пропагандист Руслан Коцаба звинуватив українську владу в розв’язуванні війни на Донбасі, а революцію Гідності назвав способом “незаконного збагачення евромайдановских бариг”.

Про це Коцаба заявив у своїй авторській передачі на телеканалі Медведчука.

“Незаконне збагачення і було метою цих евромайдановских бариг. А не якесь примарне європейське майбутнє, НАТО, Євросоюз тощо. Відповідно, Повсталий Донбас спробували втихомирити за допомогою танків і авіаційних бомб”, – заявив Коцаба.На початку лютого 2015 року СБУ затримала Коцабу за підозрою в державній зраді. Раніше цей журналіст критикував проведення чергової хвилі мобілізації в Україні. Правозахисна організація Amnesty International визнала Коцабу в’язнем совісті.

12 травня Івано-Франківський міський суд засудив Коцабу до 3,5 років позбавлення волі за перешкоджання діяльності Збройним силам України і стягнув з нього понад 4 тис грн за проведення експертизи, проте виправдав за звинуваченням у держзраді.

Поки йшло слідство він провів в ув’язненні рік і три місяці, що за “законом Савченко” зараховується за 2 роки і 6 місяців відбування покарання.

14 липня Апеляційний суд Івано-Франківської області виправдав Коцабу. За словами його адвоката, осудна журналісту стаття про перешкоджання діяльності ВСУ безпідставна, оскільки від ВСУ не надходило жодних заяв чи скарг на Коцабу.

Крім того, зрив мобілізації, в якому звинувачують журналіста, не є компетенцією ВСУ, і ні один із свідків, які виступили в суді, не сказав про вплив звернення Коцаби на мобілізацію.