Пристайко заявив, що Путін поки не зацікавлений у зустрічі з Зеленським

ДУМКА 7, Жовтень 2019, 23:45 218
Пристайко заявив, що Путін поки не зацікавлений у зустрічі з Зеленським

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко вважає, що Росія не зацікавлена в зустрічі лідерів чотирьох країн у Нормандському форматі.

Про це він заявив в ефірі “Свободи слова” на ICTV.

“На сьогоднішній момент я не бачу зацікавленості Росії в зустрічі. Зустріч відкладається далі й далі.

Перший раз ми чули про технічну неможливість Путіна приїхати, хоча два лідери запропонували і дата була запропонована французами.

Зараз пропонується новий набір дат. Поки що ми не чуємо від Росії готовності зустрітися в цьому форматі саміту.

Путін хотів би продовження ситуації (на Донбасі – ред.), бо вона його влаштовує. Ті півтора, може два, мільярди, які він витрачає для того, щоб тримати нас з вами всіх прив’язаними до себе, так, як він робить це в Придністров’ї, Абхазії і Осетії, – це його, мені здається, влаштовує.

Що влаштовує наших німецьких і французьких друзів – на превеликий жаль, вони турбуються тим, щоб пошвидше закінчити й відновити business as usual”, – заявив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що проект нового закону про особливості місцевого самоврядування на території окремих районів Донецької та Луганської областей буде розглянуто тільки після зустрічі Володимира Зеленського з Путіним, Меркель та Макроном в рамках нормандського формату.

“Якщо переговори нашого президента в нормандському форматі будуть успішними, вони дадуть нам підстави для наступного кроку – формування законодавчої бази для мирного процесу. Ми тоді почнемо роботу над цими законами”, – сказав нардеп.

Відповідаючи на питання про те, чи обговорювалося на засіданні фракції “Слуга народу” питання нового закону, Яременко повідомив, що не обговорювалося.

“Якщо не буде результатів переговорів, то ми не почнемо роботу над цим законом”, – пояснив він.