Питання існування, як єдиної та соборної держави: Клімкін про підписання “формули Штайнмайєра”

ДУМКА 2, Жовтень 2019, 01:46 554
Питання існування, як єдиної та соборної держави: Клімкін про підписання “формули Штайнмайєра”

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував згоду Києва на включення “формули Штайнмаєра”в Закон про” особливий статус ” окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Свою думку він висловив у Facebook.

“На формулу Штайнмаєра погодилися. Очікувано. Тобто російську умову щодо проведення Нормандської зустрічі виконали. Теж очікувано. Текст ми не бачили, але схоже, що вибори мають бути В ЦІЛОМУ вільними та чесними. Тобто Росія їх зробить не вільними і не чесними. І взагалі не виборами.

Вільні і чесні вибори – це не тільки відсутність російських військ і техніки на окупованому Донбасі. Це також повне роззброєння і забезпечення безпеки. Питання – ким, як та коли? Це повний контроль нами та/або міжнародною спільнотою над безпекою на всій території окупованого Донбасу і всій ділянці українсько-російського кордону. Це повна участь всіх українських ЗМІ та політичних партій. Це також участь тимчасово переміщених осіб. Це організація виборів нашою ЦВК, можливо спільно з міжнародною адміністрацією. Це функціонування українських судів і ще багато всього. Відповіді на всі ці питання мають бути чіткими і однозначними. Інакше легітимність цих виборів ніколи не буде визнана.

Формула Штайнмаєра не має жодного сенсу без того, щоб вона була вмонтована в план дій, тобто дорожню карту. Вона також не має жодного сенсу без відповідей на згадані вище питання.

Тобто запитань стало більше, ніж було. Суспільство буде вимагати на них відповідей. Таких, які не вирішують проблему окупації Донбасу за рахунок України.

Для всіх інших, навіть для наших друзів, це проблема, яку необхідно вирішити. Для нас – питання нашого існування як єдиної та соборної держави”, – написав Клімкін.

Нагадаємо, раніше український дипломат, ексзаступник глави АП Порошенка Костянтин Єлісєєв вважає, що підписавши “формулу Штайнмаєра”, Україна буде жити з програним Донбасом під дистанційним управлінням з Москви.

“Підписати формулу Штайнмаєра в нав’язаній редакції – це припинити боротися і капітулювати. РФ постійно проштовхує ідею цього папірця. Для нас – нічого не погоджено поки все не погоджено. Плюс чітка дорожня карта. Спершу безпека, включно зі сталим і повним режимом припинення вогню!”, – зазначив Єлісєєв.

Дипломат вважає, що Україні нав’язують просто сценарій: підписання формули, закон/амністія, вибори, визнання їх в ОБСЄ “в цілому”, автономний статус.

“І ми “щасливі” живемо з програним Донбасом під дистанційним управлінням з Москви. І це не тільки про зовнішню політику”, – підсумував Єлісєєв.

Зазначимо, так звана “формула Штайнмаєра” передбачає порядок, за якого Верховна Рада спочатку ухвалює закон про проведення виборів на території ОРДЛО, потім проводяться вибори на цій території, після чого ОБСЄ робить висновок про те, чи відповідали проведені вибори європейським стандартам. Якщо вибори не відповідали цьому, ухвалені Верховною Радою закони (про особливий статус ОРДЛО) не набудуть чинності.